27 ważnych lekcji ze szkolenia „Kobieta niezależna” z Kamilą Rowińską

W niedzielę 28.05.2017 od rana miałam przyjemność uczestniczyć w MEGA-energetycznym i inspirującym szkoleniu Kobieta niezależnaKamilą Rowińską.

Była to już dwudziesta edycja. Wiele cennych lekcji wyniesionych, plus bonus specjalny -50% na książki Kamili dla tych, którzy nie urwali się wcześniej na lunch, a jak już pewnie wiecie, Kamila Rowińska potrafi docenić zaangażowanie.  Dla mnie to wydarzenie było pod wieloma względami niezwykle inspirujące i w sumie błyskawicznie mi przeleciało. Mam poczucie dokonania dobrej inwestycji i świetnie wykorzystanego czasu, a dla Was przygotowałam 27 ważnych lekcji ze szkolenia Kobieta niezależna na podstawie moich notatek, bo trudno nie podzielić się tak dużą dawką pozytywnej energii!

 

Dodatkową atrakcją było szczere wystąpienie Marcina Kokoszki o jego drodze przedsiębiorcy – dodam, że wszyscy słuchali z zapartym tchem, tym bardziej, że na szkoleniu Kobieta niezależna wśród tych drobnych 700 pań byli też kandydaci na mężczyzn niezależnych! ;)

 

Pomimo panującego na zewnątrz upału i awarii klimatyzacji na sali, daliśmy radę – na szczęście nasze zeszyty z ćwiczeniami świetnie nadawały się też do wachlowania! ;) A Kamili słucha się po prostu z zapartym tchem. Teraz myślę już tylko o wdrażaniu tego, czego się nauczyłam. To szkolenie polecam każdemu – niezależnie od płci. Nabliższe terminy:  Kobieta Niezależna Poznań  w grudniu 2018

A info o Warszawie i Wrocławiu oraz innych miastach znajdziesz tutaj

A zatem do rzeczy!

27 ważnych mini-lekcji ze szkolenia Kobieta Niezleżna

Zanim zapoznasz się z punktami poniżej, warto pamiętać, że wiedzieć o czymś to jeszcze nie znaczy wdrożyć to coś w życie, więc jak głosi napis na jednym z bannerów Kamili poniżej…

 

rowinska

 1. Przekonania mogą utrudniać osiągnięcie wymarzonego celu, więc trzeba zmienić przekonania.

 

 1. Każdy ma taką żonę na jaką zasługuje! ;) I odwrotnie!

 

 1. Osiągnięcie sukcesu zależy od nieustannego świadomego i stopniowego poszerzania rozmiaru swojego pudełka komfortu.

 

 1. Warto zidentyfikować swoją pasję i znaleźć taką pracę, która cię uszczęśliwia – wtedy możesz z przyjemnością pracować nawet do końca życia.

 

 1. Każde twoje przekonanie jest prawdą i nieprawdą jednocześnie.

 

 1. Jak robisz małe rzeczy, tak robisz wszystko.

 

 1. Kobieta niezależna jest: szczęśliwa i zadowolona z życia, wie, że cokolwiek się dzieje, potrafi zapanować nad swoimi emocjami i sytuacją, jest niezależna finansowo, buduje różne źródła dochodów, potrafi troszczyć się o siebie regularnie – sama ja trąbię o tym na prawo i lewo na moich warsztatach i w grupie Chwila na oddech – Rozwojowe Grupy dla Kobiet, i zapewniam, że ani Kamila, ani ja nie mamy tu na myśli wyłącznie regularnego chodzenia na paznokcie ;)

 

 1. W relacji intymnej najzdrowszy jest stan, w którym nic nie musimy, ale świadomie wchodzimy w stan współzależności z partnerem. Dwie dojrzałe osoby wybierają współzależność, ale nie robią tego dlatego, że muszą.

 

 1. Wysokość (lub niski poziom) zarobków partnera/męża nie może mieć wpływu na decyzję o tym, ile kobieta chce zarabiać. Nie tylko zarobki świadczą o wartości faceta ;)

 

 1. Nie jest tak, że ludzie bogaci rozwodzą się częściej, tylko częściej mogą sobie na to pozwolić niż np. pan Janek i pani Krysia z Częstochowy, których po latach bardziej niż przysięga małżeńska łączy 40 m2 w kredycie na 30 lat.

 

 1. Ponieważ dwie osoby odpowiedzialne są za poczęcie dziecka, nie tylko zadaniem kobiety jest opieka nad dziećmi. Ojciec też ponosi tę samą część odpowiedzialności jeśli chodzi o zadania związane z wychowaniem dzieci.

 

 1. W kwestii planowania,  to co wydawało się wcześniej nierealne może się regularnie zmieniać.

 

 1. Prawdziwych przyjaciół poznaje się po tym, jak reagują, gdy ci się dobrze wiedzie. Możesz stanowić dla kogoś wrzód na dupie, bo pokazujesz im, że coś da się zrobić. Jeśli komuś przeszkadza twój sukces, taka osoba nigdy nie była i nie będzie twoim przyjacielem.

 

 1. Nie ma fizycznej możliwości, żeby nie sprzedawać i dobrze zarabiać.

 

 1. Pewność siebie i zaufanie do siebie budujesz poprzez dotrzymywanie słowa sobie w codziennych zadaniach.

 

 1. Nie czekaj na sprzyjające warunki, twórz je sobie sam/-a.

 

 1. Ludzie traktują cię zawsze tak, jak im na to pozwolisz.

 

 1. Na dole zawsze jest największa konkurencja, a na szczycie jest najwięcej miejsca. Większość osób z dołu nigdy nie dochodzi na szczyt, bo nawet się nie interesują, jak tam dojść. Nie wierzą, że jak ktoś to zrobił, to oni też mogą.

 

 1. Nigdy nie konkuruj z innymi ludźmi, ale zawsze porównuj się sam ze sobą – jaki zrobiłam/-em postęp w stosunku do zeszłego miesiąca czy roku.

 

 1. Inwestuj w to, co posuwa Cię do przodu.

 

 1. Życie jest albo testem, albo treningiem.

 

 1. Ludzie, którzy osiągają sukcesy skupiają uwagę na swoich atutach, a nie biczują się z powodu tego, czego nie zrobili, co im się nie udało lub czego nie umieją.

 

 1. Dawanie wsparcia sobie pomaga dawać wsparcie innym.

 

 1. Wszystko wydaje się straszne, dopóki nie zaczniesz tego robić.

 

 1. Zwracaj uwagę na rzeczy, których nie potrzebujesz, nie kupuj pod wpływem impulsu, rezygnuj z tego, co jest zbędne.

 

 1. Każde ciastko, którego dzisiaj nie zeżresz za jakiś czas odwdzięczy ci się, gdy spojrzysz w lustro. A jak zeżresz, to z zeszłego roku tylko szalik będzie pasować!

 

 1. Czy tylko coś wiesz, czy to robisz? – to jest najważniejsze!

 

Która z tych lekcji najbardziej z Tobą rezonuje tu i teraz?

Daj znać w komentarzach, a potem idź i zacznij wdrażać – nie ma na co czekać, bo dobre rezultaty w twoim życiu nie osiągną się same i bez twojego świadomego udziału nic się nie uda! ;)

—> Potrzebujesz więcej pewności siebie? Sprawdź mój kurs online Pewność siebie i potrzeba autentyczności w relacjach albo samo nagranie audio wraz z obszernym zapisem do poczytania tutaj – super się słucha w samochodzie!

Spodobały Ci się te mini-lekcje? Znasz kogoś, komu się przydadzą? Udostępnij im! Bo na pewno będą Ci wdzięczni!

Pozdrawiam,

Kasia

 

25 Comments

 1. Lifestylerka pisze:

  Kasiu, wszystkie 27 lekcji wydaje mi się bardzo istotne i sporo z nich już znałam po przeczytaniu książki Kamili Zasługujesz na sukces. Jednak najbardziej przemawiają do mnie następujące punkty:
  1.Pewność siebie i zaufanie do siebie budujesz poprzez dotrzymywanie słowa sobie w codziennych zadaniach – to jest podstawa. Kiedy zawodzę sama siebie non stop, to po pewnym czasie po prostu przestaję wierzyć, że mogę sprostać danemu zadaniu, wytrwać w realizacji jakiegoś zamierzenia i nie robię nic, bo uważam, że nie warto. Także jeśli coś postanawiam, to dla mnie bardzo ważne jest, żeby jednak wytrwać, nie zrezygnować i nie dać ciała.
  2.Nigdy nie konkuruj z innymi ludźmi, ale zawsze porównuj się sam ze sobą – jaki zrobiłam/-em postęp w stosunku do zeszłego miesiąca czy roku – to jest bardzo ważne. Porównywanie sie do innych jest bardzo destrukcyjne. A porównywanie się do samej siebie z przed tygodnia, miesiąca, roku jak dla mnie bardzo budujące i dopingujące.
  3.Wszystko wydaje się straszne dopóki nie zaczniesz tego robić – blogując wiele razy dochodziłam do takiego momentu (zmiana platformy, zmiana szablonu itd.) kiedy sobie myślałam nie dam rady, to mi nie wyjdzie jest zbyt skomplikowane, trudne, ja tego nie ogarnę. A potem jednak ogarniałam i zadziwiałam samą siebie. Za każdym razem, po pokonaniu kolejnej przeszkody czułam jak wzrasta moja pewność siebie i odwaga. Teraz za każdym razem jest mi łatwiej podjąć trudna decyzję ponieważ mówię sobie, że wtedy dałam radę to teraz też dam :).

 2. Celne spostrzeżenia – fajnie, że wdrażasz na bieżąco i widzisz. że działa, co z pewnością jest świetną motywacją do dalszego wdrażania. Na tym szkoleniu jest też dużo ćwiczeń, które realizuje się w jego trakcie. Oprócz tego co powyżej, zrobiłam też mnóstwo innych notatek. Z wielką ciekawością i zaangażowaniem przechodzę do wdrażania! Pozdrawiam serdecznie :)

 3. Katarzyna pisze:

  Dziękuję Ci za każdy 27 z punktów. Uśmiechnęłam się, ale i zastanowiłam nad swoim postępowaniem.

 4. Każda napotkana osoba jest naszym nauczycielem, a każdy tekst, który czytamy jest naszą lekcją i opdowiedzią, na którą czekamy. Ja zwróciłam uwagę na 2 punkty:
  Jak robisz małe rzeczy, tak robisz wszystko.
  Wszystko wydaje się straszne dopóki tego nie zaczniesz robić
  To moje odpowiedzi. Dzięki

 5. Pierwsza Dama pisze:

  Powiem Ci, że, po przeczytaniu tych lekcji, które wyciągnęłaś ze szkolenia, trochę się zmartwiłam. Nie samą tematyką, bo jest jak najbardziej wartościowa. Raczej tym, że, chociażby w kwestii partnerstwa w związku, zarobków, wychowywania dzieci – jeszcze trzeba o tym mówić. Wierzę, że Kamila nie mówiłaby o tym, gdyby to nie było potrzebne. A skoro jest potrzebne, to znaczy, że nasze społeczeństwo wcale nie jest jeszcze takie nowoczesne, jak myślimy.

 6. Mynio pisze:

  Całe mnóstwo wartościowej treści w jednym miejscu. Z wieloma zgadzam się bez marudzenia. Na wiele sama muszę zapracować, ale skoro o tym wiem, to połowę sukcesu mam już w kieszeni.

 7. balkanyrudej pisze:

  Podoba mi się punkt 12! Chyba najmocniej do mnie przemawia.

 8. Ewelina Szostakiewicz pisze:

  Ja tam lubię ciastka, staram się żyć teraźniejszością, bo przesadne skupianie się na osiąganiu celów w przyszłości, to niezbyt dobry pomysł ;)

 9. Magda pisze:

  25. Rezygnuj z tego co zbędne. Czy te zasady wpłynęły na twoje życie, zmieniły je?

 10. Bardzo lubię książki Kamili, zazdroszczę odbycia szkolenia. Nie mogę się doczekać szkolenia w którym będę w końcu uczestniczyc osobiście.

 11. Och Wychowanie pisze:

  Dla mnie na ten moment najważniejszy punkt ” inwestuj we wszystko, co posuwa cię do przodu”, ale cała reszta też daje do myślenia :)

 12. Bardzo polecam, naprawdę, Kamila daje dużo konkretów, które dają do myślenia, nic tylko wdrażać. Sprawdź koniecznie, kiedy będą kolejne edycje, kupując bilet na samym początku cena jest granicach 150 zł, potem jednak rośnie: http://bit.ly/2rs9ASn Pozdrawiam serdecznie :)

 13. Te zasady to dla mnie świetne przypominajki o tym, co robić i jakie decyzje podejmować, żebym miała poczucie, że się rozwijam i była szczęśliwa. Zasady same nie mogą zmienić mojego życia, ale już nawyki, które na ich podstawie sobie wyrobię, jak najbardziej mogą mnie wspierać we wszystkich zmianach :) Pozdrawiam :)

 14. Przesadne pewnie tak, ale to czym dla kogoś jest przesada to zdecydowanie indywidualna sprawa ;) Decyzje, jakie podejmujemy w teraźniejszości zawsze mają wpływ na naszą przyszłość, liczba zjedzonych ciastek raczej też ;)

 15. I co? Wdrożyłaś już? :)

 16. Tak, z pewnością :) Ale bez podjęcia kroków i wcielania w życie REGULARNIE zmiana nie nastąpi :) ;) Powodzenia ze wszystkim! :)

 17. Cieszę się, że się przydały i pozdrawiam serdecznie :)

 18. Tak, do mnie też to bardzo przemówiło – a ztych małych rzeczy robią się silne nawyki, które wpływają na naszą codzienność. Podobnie jest z przełamywaniem strachu przed podjęciem nowych działań. A potem tylko się uśmiechamy i mówimy: Jak mogłam się tego bać? ;) Pozdrawiam ciepło i trzymam kciuki za wdrażanie tych tematów w Twoim życiu :)

 19. Ludzie rozwijają się tylko w takim tempie, na jakie są gotowi… Żyjemy na co dzień jak w wielkiej klasie z uczniami o różnych możliwościach i umiejętnościach, i o różnym podejściu do życia. Najważniejsze jest to, jak każdy z nas zajmuje się swoim rozwojem, bo możemy stać się przykładem i inspiracją dla innych :) Pozdrawiam serdecznie :)

 20. Katarzyna pisze:

  Jestem pod wrażeniem. Chyba sobie to wydrukuję. Szczególnie do mnie odnośi się teraz punkt 16!

 21. Nie znam książki Kamili, ale Twoje notatki z niej zachęcają mnie do tego, by po nią sięgnąć. Lubię mądre książki, które mają w sobie coś więcej niż coachingowy bełkot. Z tej, jak widać, można wyciągnąć bardzo wiele.

  Muszę podrzucić mężowi treść punktu drugiego, hiih :)

 22. Dziękuję za kometarz, Twój mąż na pewno się ucieszy! :) To akurat nie była książka, tylko szkolenie na żywo, opis znajdziesz tutaj i naprawdę polecam, sprawdź kiedy bedzie kolejna edycja w Twojej okolicy: http://bit.ly/2rs9ASn

 23. No tak, o szkoleniu przeczytałam, a byłam pewna, że notatki pochodzą z książki :D Tak czy siak – bardzo przydatna wiedza, dziękuję za podrzucenie linka.

 24. Nie, notatki to w całości wybór z mojego notesu, na bazie tego, co przykuło moją uwagę :) Cieszę się, że się przydały i będę mega wdzięczna za udostępnienie tego linka wśród Twoich znajomych – może jeszcze komuś się przyda :) ;)

 25. DookolaPracy pisze:

  Najbardziej podoba mi sie cytat dotyczacy zycia jako treningu i testu! Jakiez to prawdziwe! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij