Weekendowy Inspirator Rozwojowy odc. 3

Young blonde woman resting on hammock.

Co poczytać? 

Dziś proponuję pozycję idealną na wakacyjny relaks i na weekend. Gregg Braden jest nie tylko naukowcem, ale także uznanym nauczycielem duchowym i autorem licznych bestellerów New York Timesa.

Boska matrycaBoska Matryca jego autorstwa w niezwykle przystępny i pasjonujący sposób przekazuje nam współczesny stan fizyki klasycznej i kwantowej pokazując jednocześnie liczne odniesienia do naszego życia i wpływu, jaki samy posiadamy na kształtowanie własnej rzeczywistości. Wszystko to w oparciu o konkretne przykłady eksperymentów naukowych, przy czym dla chętnych autor podaje tytuły oryginalnych publikacji i linki do stron. Jak dla mnie jest to bardzo dobre podejście, bo wszystko, co mnie interesowało mogłam sobie od razu sprawdzić.

 

Nowe teorie kwantowe są szczególnie zainteresowane tym, dlaczego akt zwykłego obserwowania materii wydaje się ją zmieniać. Przypomina mi się stare angielskie przysłowie: Beauty is in the eye of the beholder (Piękno jest w oku patrzącego) – wygląda na to, że współczesna nauka potwierdza stare prawdy i mądrości ludowe i koryguje błędy w naszym postrzeganiu świata spowodowane przez błędne interpretacje badań i niedostateczne czuły sprzęt wykorzystywany do eksperymentów fizycznych w ubiegłych wiekach.

Co to dla nas oznacza?

Jako świadomi obserwatorzy, jesteśmy częścią wszystkiego, co widzimy. W dodatku, pomimo że naukowcy muszą się dopiero porozumieć co do tego, która teoria wyjaśnia, dlaczego zmieniamy naszą rzeczywistość, wszyscy sugerują, żę wszechświat zmienia się w naszej obecności. Jest to tak, jakby fakt bycia świadomym był aktem tworzenia samym w sobie. (!!) Jak stwierdził fizyk, John Wheeler, żyjemy we wszechświecie uczestniczącym – ale nie takim, w którym manipulujemy lub wymuszamy naszą wolę, czy też jesteśmy w stanie całkowicie kontrolować świat wokół nas.

I jeszcze jeden cytat: „Pionierska praca Karla Pribrama i dalsze studia innych badaczy ukazują, że nasz mózg funkcjonuje jak holograficzne procesory infomacji. (…) Wewnątrz Boskiej Matrycy każdy pojedynczy umysł jest częścią większej pojedynczej świadomości. Innymi słowy, każdy z nas posiada moc dokonania zmiany całego hologramu naszego świata.  A zatem, zaczynając od siebie, wybierając pracę nad sobą i podnoszenie poziomu własnej świadomości, zaczynasz wpływać na swoje otoczenie, i ma to zastosowanie także do twojego stanu zdrowia, samopoczucia, relacji w związkach intymnych i towarzyskich.

Mocna książka, mocne przesłanie, które może zmienić twoje spojrzenie na siebie i otaczającą cię rzeczywistość. Z całą pewnością zaczniesz zwracać większą uwagę na swoje myśli i emocje, bo one kształtują twój świat i to, co się w nim dzieje, również na skalę globalną. Masz szansę zauważyć wreszcie swoją własną odpowiedzialność za to, co sam/-a manifestujesz w twoim życiu. Nie dla każdego jest to pewnie myśl wygodna, bo życie z pozycji ofiary może mieć pewne (krótkoterminowe) plusy.

Polecam mimo wszystko, bo nikt za ciebie nie podniesie poziomu twojej świadomości :) ;)

Gdzie kupić tę książkę?

Co obejrzeć? 

„Podróż na sto stóp”  ze znaną wam zapewne brytyjską aktorką Helen Mirren i międzykulturową paletą towarzyszących jej aktorów, w reżyserii Szweda, Lasse Hallström, którego być może pamiętacie z takich filmów jak Co gryzie Gilberta Grape’a czy Czekolada.

To idealny film dla ceniących pasję gotowania, dla miłośników dobrej kuchni i pokojowego rozwiązywania konflików oraz spotkań międzykulturowych, które się dobrze kończą.  Zostawia ślad w pamięci, jak większość produkcji tego reżysera.

Gdzie kupić ten film?

Polecam serdecznie,

Kasia Weiss, www.mindfulcultures.pl & www.mindfulcultures.com

Kolejna edycja stacjonarna cyklu warsztatów Chwila na Oddech – Rozwojowe Grupy dla Kobiet zaczyna się już 11 października 2016 w Przeźmierowie koło Poznania. Wiecej info TUTAJ

Warsztaty  Komunikacji 50 na 50 dla osób dowolnej płci ;) już wkrótce w Tarnowie Podgórnym koło Poznania i w wersji online. Pobierz już teraz 7 zasad lepszej komunikacji na bazie mindfulness i autentyczności TUTAJ.

 

Daj mi znać, co w tym wpisie Ci jest dla Ciebie przydatne – zostaw swój komentarz w dole strony.

—> Zostańmy w kontakcie! Dołącz do mojego newslettera (wysyłka rzadko, ale inspirująco!) i odbierz

„7 zasad skutecznej komunikacji na bazie autentyczności – KOMUNIKACJA 50 na 50”

Lubisz oglądać nagrania? Sprawdź moją inspirację dla Ciebie tutaj

Znasz kogoś, komu ten wpis może się przydać? Kliknij jedną z opcji poniżej i udostępnij znajomym – bo razem zainspirujemy więcej osób! Dziękuję :)

5 Comments

  1. Dominika Rygiel pisze:

    Książka zapowiada się obiecująco! Przyczajonemu cholerykowi (czyt. mnie) przyda się jak nic ;)

  2. Gorąco polecam zrobić sobie prezent na święta :) Bardzo podnosi świadomość, w tym również własnych reakcji na siebie i innych oraz ‘bezboleśnie’ weryfikuje nasze podejście do świata :)

  3. I taka fizyka powinna być wykładana w szkole i dzieciaki by przynajmniej były zaciekawione i coś zapamiętały :)

  4. Zgadzam się całkowicie! :) Przy okazji podniósłby się ogólny poziom świadomości, co z pewnością przełożyłoby się również na frekwencję wyborczą i zmianę podejścia do życia w narodzie, o samych wyborach i decyzjach nie wspominając ;) :)

  5. Iwona Siekierska pisze:

    Cieszę się, że przeczytałam ten wpis . Film – super! Książkę kupię KOMUŚ na prezent. Wydaje się być niezła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij