Zauważ swoje emocje | Tydzień 3 | Rok kochania siebie

Zauważ swoje emocje

Zadanie przygotowała gościnnie Marta Szmania-Deierling w ramach projektu #rokkochaniasiebie.

 

Pokochasz siebie, gdy przestaniesz oceniać i wypierać “niewygodne”, “nieładne” cząstki siebie, jak na przykład strach, czy złość. Zauważ swoje emocje.

Pokochasz siebie, gdy uznasz, że jesteś człowiekiem z pełną paletą barw i dostępem do wszystkiego, co ludzkie; zarówno po tej ciemnej jak i tej jasnej stronie. No i wszystkiem pomiędzy.

 

Tydzień 3 – Zadanie

Zadanie jest proste w swej koncepcji, ale niech Was to nie zniechęci!

W ciągu najbliższego tygodnia:
  1. zauważ, kiedy pojawia się w Tobie silniejsza emocja (smutek, radość, złość, etc.) i zatrzymaj się przy niej.
  2. Zwolnij i zanurz się w niej świadomie. Poczuj jaka jest ta emocja, gdzie ją przeżywasz w ciele, jakie skojarzenia i myśli ci podszeptuje.
  3. Bez oceniania (np. Głupia jestem, że się na to złoszczę.) pobądź z tą emocją, nazwij ją po imieniu i przeżywaj/przeżuwaj ją. Nie musisz nic innego teraz robić, tylko obserwuj, “co ona ci robi”. A gdy zacznie samoistnie wygasać,
  4. zapisz sobie wszystkie doznania i wnioski, które ci się pojawiają. Ta emocja (jak każda inna) mówi ci coś ważnego o tobie. Czego możesz się od niej nauczyć?

Możesz wykonać to ćwiczenie na jednej “pozytywnej” i na jednej “negatywnej” emocji. Możesz też używać go jako praktyki przez cały tydzień.

Ważne jest, aby choć raz w pełni świadomie zanurzyć się i wysycić choć jedną emocję.

 

Powodzenia z zadaniem.

Daj znać w komentarzach, jeśli chcesz się z nami podzielić czymś ważnym dla Ciebie.
Jeśli masz pytania, też wrzuć je w komentarzach.
Masz znajomych, którym #rokkochaniasiebie może się przydać?

Opowiedz im o tym projekcie terapeutyczno-rozwojowym #rokkochaniasiebie i zaproś ich do grupy “Chwila na Oddech – Rozwój i Radość Życia”

#całapolskakochasiebie #rokkochaniasiebie #maszmoc #daszradę

Uwaga: ten projekt nie jest psychoterapią indywidualną. Może Ci wiele pomóc, pewne sprawy sobie pooglądasz i rozwiążesz, natomiast trudniejsze osobiste tematy mogą wymagać wizyt u psychoterapeuty.

Nazwa projektu, teksty zadań terapeutyczno-rozwojowych oraz treść transmisji na żywo podlega prawu autorskiemu Copyright: Katarzyna Weiss.

Jeśli udostępniasz coś poza grupą, oznacz to proszę hasztagiem #rokkochaniasiebie2021 oraz podaj źródło czyli naszą grupę Chwila na Oddech – Rozwój i Radość Życia i/lub stronę Chwila na Oddech z Kasią Weiss

Z góry i z dołu dziękuję!

 

Przeczytaj również: Pokochaj siebie z najtrudniejszych chwil

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij