Zakończenie i podsumowanie projektu | Tydzień 48 | Rok Kochania Siebie

Zakończenie i podsumowanie projektu

To już ostatnia niedziela z zadaniem do pracy własnej i ostatni tydzień naszego darmowego projektu terapeutyczno-rozwojowego #rokkochaniasiebie. Normalnie nie wierzę, że to już końcówka roku! Tyle się w ciągu niego wydarzyło. Zadanie t0 rozpoczęło przygotowania do projektu w połowie stycznia, a tu proszę, już koniec grudnia…. Jak ten czas leci…

Jestem ciekawa, które zadania udało Ci się zrobić w ciągu naszego roku razem?

Które zadania były dla Ciebie najbardziej przydatne?

Czego dowiedziałaś/-eś się o sobie?

Co możesz teraz z tą wiedzą zrobić?

W mojej metodzie komunikacji opartej na praktyce uważności i byciu autentycznym, którą znacie już pod nazwą ‘Komunikacja 50 na 50’, punktem startowym jest uświadomienie sobie, z czym wchodzisz we wszystkie swoje relacje. Co jest Twoją sferą wolności osobistej, w której możesz czuć się swobodnie i gdzie możesz dać sobie pełne prawo do bycia tym, kim jesteś tu i teraz?

Moim klientom w psychoterapii pomaga też sprawdzenie:

na co sobie pozwalają w relacjach,

z jakim nastawieniem w nie wchodzą,

co myślą o sobie,

co myślą o innych ludziach i o świecie,

jakie przekonania ich wspierają, a jakie dołują,

w co wierzą,

co lubią robić, nosić, jeść,

świadomość własnych ograniczeń i mocnych stron

jaki mają kontakt z własnym ciałem,

jakie doświadczenia, traumy, osoby wywarły/wywierają na nich największy wpływ do tej pory,

jak sobie radzą z komunikowaniem własnych granic, potrzeb,

co daje im radość i jak często sobie na to pozwalają.

 

Tydzień 48 – Zadanie

 

Warto też zwrócić uwagę, że nie wszystkie relacje w życiu da się naprawić. Za każdą relację i jej jakość odpowiedzialne są obie strony. Branie na siebie odpowiedzialności za naprawienie relacji w pojedynkę jest nadmiarowym obciążeniem siebie, a już zwłaszcza w sytuacji, w której druga strona obwinia cię o ‘wszystko’, bo ‘wszystko’ jej lub jego zdaniem robisz źle ( = czyli nie według tego, co ta osoba uznaje za jedyny słuszny sposób).

Dlatego rozpoznanie, co na tu i teraz masz w swojej sferze wolności osobistej (na bazie pytań powyżej) jest tak istotne. To Twój kapitał, który symbolicznie i w praktyce wnosisz do każdej relacji.

Taki remanent osobisty warto robić sobie nawet kilka razy do roku, bo uświadomienie sobie np. które z Twoich przekonań są dla Ciebie wspierające, a które nie to już może być podstawa do wdrożenia konkretnych zmian w Twoim życiu. Tylko czasem, by znaleźć do nich motywację, trzeba najpierw dojść do ściany lub sięgnąć dna.

 

Bo czasem tylko wtedy możesz powiedzieć sobie ‘Dość! Chcę żyć inaczej.’

 

A bez tego nie da się odbudować życia na swoich zasadach, takiego życia, w którym wreszcie dobrze się poczujesz, bo sam/-a dasz sobie do tego prawo.

Powodzenia z zadaniem.

Daj znać w komentarzach, jeśli chcesz się z nami podzielić czymś ważnym dla Ciebie.
Jeśli masz pytania, też wrzuć je w komentarzach.
Masz znajomych, którym #rokkochaniasiebie może się przydać?

Opowiedz im o tym projekcie terapeutyczno-rozwojowym #rokkochaniasiebie i zaproś ich do grupy “Chwila na Oddech – Rozwój i Radość Życia”

#całapolskakochasiebie #rokkochaniasiebie #maszmoc #daszradę

Uwaga: ten projekt nie jest psychoterapią indywidualną. Może Ci wiele pomóc, pewne sprawy sobie pooglądasz i rozwiążesz, natomiast trudniejsze osobiste tematy mogą wymagać wizyt u psychoterapeuty.

Nazwa projektu, teksty zadań terapeutyczno-rozwojowych oraz treść transmisji na żywo podlega prawu autorskiemu Copyright: Katarzyna Weiss.

Jeśli udostępniasz coś poza grupą, oznacz to proszę hasztagiem #rokkochaniasiebie oraz podaj źródło czyli naszą grupę Chwila na Oddech – Rozwój i Radość Życia i/lub stronę Chwila na Oddech z Kasią Weiss

Z góry i z dołu dziękuję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij