Doświadczanie kobiecej/męskiej energii | Tydzień 8 | Rok Kochania Siebie

Doświadczanie kobiecej/męskiej energii

Lubię… Lubię bardzo czekać na inspirację do każdego zadania w tym projekcie. Czuję tak duże wsparcie od wszechświata/Boga/wyższej inteligencji/przewodników duchowych (niepotrzebne skreślić), którzy dyskretnie podsuwają mi pomysły w każdym kolejnym tu i teraz… Słyszę wręcz ich cichy perlisty śmiech.

Najpierw przypominają mi o tym, że czas napisać zadanie. A ja najpierw udaję, że robię coś innego, i nagle widzę, że te zadania piszą się same moją ręką, którą ja nawet nie kieruję, tylko ją udostępniam

A w tle wibruje radość gestaltowskiej płodnej próżni, która brzmi jak górski wodospad z kryształowo czystą wodą podbitą zapachem lasu…
Tak mnie dzisiaj wzięło na kobiecą i męską energię i o tym są dzisiejsze pytania. Kobiecą z 8 marca w tle. Męską dla równowagi.

 

Tydzień 8 – Zadanie

 

Kto był/jest dla Ciebie najważnieszym wzorem kobiecej/męskiej energii?
– W jaki sposób ta osoba pokazywała/-uje Ci, co oznacza kobiecość/męskość?
– W jakich sytuacjach najbardziej?
– Co wtedy czułeś/-aś lub nadal czujesz?

W jaki sposób dziś doświadczasz swojej kobiecej/męskiej energii?
– Czy jest coś, co uważasz, że musisz lub co gorsza – powinieneś/powinnaś robić, by czuć się kobieco/męsko? Jak tego doświadczasz – z poziomu ciała i z poziomu umysłu?
– Czy jest coś, co Cię blokuje i utrudnia łagodne wchodzenie w Twoją kobiecą/męską energię?

Co sprawia, że na co dzień jest Ci łatwiej wchodzić w kobiecą/męską energię i dobrze się w niej czuć? Co/kto daje Ci wsparcie?
– Czego potrzebujesz i co w sobie doceniasz, gdy czujesz się naprawdę kobieco/męsko?

Jestem ciekawa, jak się poczujesz po tym zadaniu. Które z tych pytań jest dla Ciebie najbardziej przydatne tu i teraz? Czego się o sobie dowiedziałeś/-aś?

Zapisz odpowiedzi w swoim zeszycie procesu. Dopisuj/skreślaj/rysuj/zmieniaj w ciągu tygodnia tyle razy, ile potrzebujesz…

Nie ma jednego właściwego sposobu zrobienia tego ćwiczenia. Najważniejsze jest bycie w kontakcie z samym/-ą sobą. Zaczynasz od powrotu do oddechu przeponowego (wdech do brzucha), by poczuć całą/-ego siebie.

 

Powodzenia z zadaniem.

Daj znać w komentarzach, jeśli chcesz się z nami podzielić czymś ważnym dla Ciebie.
Jeśli masz pytania, też wrzuć je w komentarzach.
Masz znajomych, którym #rokkochaniasiebie może się przydać?

Opowiedz im o tym projekcie terapeutyczno-rozwojowym #rokkochaniasiebie i zaproś ich do grupy “Chwila na Oddech – Rozwój i Radość Życia”

#całapolskakochasiebie #rokkochaniasiebie #maszmoc #daszradę

Uwaga: ten projekt nie jest psychoterapią indywidualną. Może Ci wiele pomóc, pewne sprawy sobie pooglądasz i rozwiążesz, natomiast trudniejsze osobiste tematy mogą wymagać wizyt u psychoterapeuty.

Nazwa projektu, teksty zadań terapeutyczno-rozwojowych oraz treść transmisji na żywo podlega prawu autorskiemu Copyright: Katarzyna Weiss.

Jeśli udostępniasz coś poza grupą, oznacz to proszę hasztagiem #rokkochaniasiebie oraz podaj źródło czyli naszą grupę Chwila na Oddech – Rozwój i Radość Życia i/lub stronę Chwila na Oddech z Kasią Weiss

Z góry i z dołu dziękuję!

 

 

Przeczytaj także: Poczuj swoje ciało

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij