Jak było na warsztacie kaligrafii japońskiej z Maho Ikushima?

Ideogram SHO, tada(shii) - poprawność - w wykonaniu uczestników

Uczestnicy dopisali i wykazali się pełnym zaangażowaniem. Prowadząca, pani Maho Ikushima, wykładowczyni na poznańskiej japonistyce UAM, już pół godziny wcześniej starannie przygotowała salę i niezbędny sprzęt. Zobaczcie zdjęcia w dole strony :)

Sztuka kaligrafii japońskiej to nie tylko sztuka pięknego pisania ideogramów. Jest to także sztuka z kręgu filozofii Zen, zatem to, co i jak piszesz odzwierciedla twój poziom skupienia oraz stan umysłu. Mój znajomy mnich Zen, polskiego pochodzenia, Nyogen Nowak, który jest także artystą Zenga, przed tworzeniem każdej pracy medytuje, aby uspokoić umysł. Mindfulness – praktyka uważności także bardzo pomaga w ćwiczeniu kaligrafii.

Nie mieliśmy tym razem czasu na medytację, ale wszyscy uczestnicy zaczerpnęli kilka głębokich oddechów i przystąpili do pracy, z doskonałymi efektami końcowymi.

Tym razem można było ćwiczyć dwa ideogramy kanji: SHO, tada(shii) – poprawność oraz KO, shiawase – szczęście.

Na kolejny warsztat zapraszamy  w sobotę 26-ego listopada 2016 od 11:00 do 12:15. Miejsce: LINGWEST, ul. Łąkowa 41, 62-080 Tarnowo Podgórne, www.lingwest.com

Koszt: 45 zł od osoby. Zapisy do czwartku, 24.11.2016 mailem na adres:  info@lingwest.com lub  info@mindfulcultures.com – po przesłaniu zgłoszenia opłatę należy przelać na konto LINGWEST-u: Alior Bank
75 2490 0005 0000 4530 1884 9809 z tytułem: warszat kaligrafii plus imię i nazwisko

Pozdrawiam,

Kasia Weiss

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij