Twarzą w twarz z obawami – praktyka zaufania i wpływ zbiorowej pamięci generacyjnej

Kolejny warsztat cyklu Chwila na Oddech – Rozwojowe Grupy dla KobietTwarzą w twarz z obawami. Praktyka zaufania, wpływ zbiorowej pamięci generacyjnej. 

Kiedy: 21/02/2017

Gdzie: w sali Hotelu – Restauracji Glamour w Przeźmierowie koło Poznania, w godz. od 18:30 do 21.30.

Koszt: 75 zł (w tym materiały do pracy własnej przesyłane mailem po warsztacie oraz przekąski i napoje w trakcie warsztatu) Promocja: 60 zł tylko do czwartku.

Po co?

To warsztat, na którym przyjrzysz się swoim życiowym obawom z dystansem obserwatora, by móc pozbyć się tych z nich, które nie są Twoje, lecz odziedziczone. W ten sposób możesz bardziej oczyścić swoją strefę wolności osobistej, podejmować lepsze życiowe decyzje, skuteczniej chronić swoje granice i  lepiej porozumiewać się z ludźmi, także w relacjach osobistych.

Często jest tak, że dziedziczymy obawy od przeszłych pokoleń, zwłaszcza w Polsce, biorąc pod uwagę naszą burzliwą historię i przeżycia naszych przodków, a w szczególności kobiet w kilku ostatnich pokoleniach przed nami. Kobiety z przeszłych pokoleń rzadko były doceniane za pracę i obowiązki, które wykonywały na co dzień i miały o wiele mniejsze możliwości samorozwoju niż współcześnie.

Wielu współczesnych nauczycieli duchowych skłania się ku poglądowi, że podjęcie świadomej pracy nad własnym rozwojem uzdrawia relacje 7 pokoleń wstecz i 7 pokoleń do przodu. Dlatego warto przyjrzeć się temu, czy wszystkie nasze aktualne obawy i lęki są ‘nasze’ czy też może przejęliśmy je od kobiet (i mężczyzn) z naszej linii rodzinnej.

Praca nad sobą podejmowana z podejścia mindfulness, czyli praktyki uważności, pozwala nam na spokojne przyjrzenie się naszym obawom, bez konieczności osądzania, krytyki, umniejszania samej/samego siebie, za to z empatią, otwarciem się na to, co się pojawia tu i teraz oraz z przyjazną ciekawością neutralnego obserwatora.

Komunikacja 50 na 50 również pomaga lepiej określić nasze własne nastawienia do życia w porównaniu do podejścia, które mieli/mogli mieć nasi przodkowie. Można zastosować ją do relacji, które są w naszej rodzinie jeszcze nie rozwiązane, a których nie można rozwiązać inaczej.
Istotne jest oczyszczenie  naszej strefy wolności osobistej TU I TERAZ, bo tylko na to mamy wpływ. Pomogą nam w tym wdzięczność, docenienie i wybaczenie spraw, na które nie miałyśmy i nadal nie mamy wpływu. Aktywny wpływ mamy bowiem jedynie na swoją własne 50% udziałów w każdej relacji z innymi ludźmi i to jest nasze pole do działania.

Pytania: 690 286 076, kasiaweiss53@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij