Wartość Twojej obecności | Tydzień 40 | Rok Kochania Siebie

Wartość Twojej obecności

To niesamowite, ile na co dzień mamy kontaktów i w ilu życiowych rolach funkcjonujemy! Wchodzimy w te nasze role, relacje i kontakty czasem gładko, a czasem z trudnościami, czasem szczerze i autentycznie, a czasem z dużą ostrożnością, na paluszkach, bez zaufania… Jest różnie i często każdy ma inaczej.

Ostatnio na sesji psychoterapii klientka już po ponad półrocznym procesie przyglądała się swoim zmianom. Jedną z nich jest to, że przestała oceniać się we wszystkich aspektach życia tylko z perspektywy jednej roli życiowej – przedtem przekonanie, że jest niewystarczająco perfekcyjna jako matka przed terapią znacząco wpływało na jej niską samoocenę w także w innych obszarach życia.

 

Tydzień 40 – Zadanie

 

Jak Ty się czujesz na co dzień w swoich najważniejszych dla ciebie rolach życiowych i związanych z nimi relacjach?

Czujesz w nich swoją ważność po prostu jako człowieka, czy czujesz się ważna/-y tylko wtedy, gdy jesteś użyteczny/-a, gdy coś robisz lub może tylko wtedy gdy robisz coś ‘perfekcyjnie’?

W których rolach i relacjach dajesz sobie prawo do błędu? A w których nie?

Z czym jest ci trudno? Z czym jest ci łatwo?

Jak możesz siebie samą/samego lepiej wspierać w twoich rolach/relacjach na co dzień? Czego potrzebujesz?

W psychoterapii leczy więź – relacja, jaka tworzy się pomiędzy pacjentem/klientem a psychoterapeutą i potwierdzają to badania naukowe.

 

Proces leczący dzieje się w kontakcie.

 

Myślę sobie, że podobnie ty sam/-a w relacji z drugim człowiekiem możesz poobserwować więź, którą macie, a nie tylko oceniać samą Twoją użyteczność w tej relacji. Masz znaczenie i jesteś ważny/-a także dlatego, że po prostu jesteś.

 

Wiele osób ma tendencję do umniejszania siebie, bo nie traktują faktu swojego BYCIA jako dostatecznie ważnego.
A tymczasem już samo BYCIE, uważność, twoja świadoma obecność, uśmiech czy radość życia bardzo wiele wnoszą do życia osób, które są z tobą w kontakcie.

 

Nie oceniaj swojej wartości tylko na bazie Twojego wyobrażenia o Twojej użyteczności dla kogoś. Myślę, że to szczególnie ważne dla osób wysoko wrażliwych i dla tych z Was, którzy chcą odbudować lub wzmocnić poczucie własnej wartości.

 

Powodzenia z zadaniem.

Daj znać w komentarzach, jeśli chcesz się z nami podzielić czymś ważnym dla Ciebie.
Jeśli masz pytania, też wrzuć je w komentarzach.
Masz znajomych, którym #rokkochaniasiebie może się przydać?

Opowiedz im o tym projekcie terapeutyczno-rozwojowym #rokkochaniasiebie i zaproś ich do grupy  “Chwila na Oddech – Rozwój i Radość Życia”

 

#całapolskakochasiebie #rokkochaniasiebie #maszmoc #daszradę

Uwaga: ten projekt nie jest psychoterapią indywidualną. Może Ci wiele pomóc, pewne sprawy sobie pooglądasz i rozwiążesz, natomiast trudniejsze osobiste tematy mogą wymagać wizyt u psychoterapeuty.

Nazwa projektu, teksty zadań terapeutyczno-rozwojowych oraz treść transmisji na żywo podlega prawu autorskiemu Copyright: Katarzyna Weiss.

Jeśli udostępniasz coś poza grupą, oznacz to proszę hasztagiem #rokkochaniasiebie oraz podaj źródło czyli naszą grupę Chwila na Oddech – Rozwój i Radość Życia i/lub stronę Chwila na Oddech z Kasią Weiss

Z góry i z dołu dziękuję!

 

 

Przeczytaj także: Zdecyduj się na uważność

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij