Zdarza Wam się spotykać tak zwanych ‘trujców”?
Trujca to osoba, która przychodzi i truje: że życie jest do dupy, że nudno, że pada, że autobus się nie zatrzymał, że szef, że babcia, że żona, że dziecko albo ten wredny sąsiad z parteru, no i w kręgosłupie strzyka, więc czas zbierać się do trumny, że jest zmęczony/zmęczona tym wszystkim, że inni to mają O WIELE lepiej, ładniej, lżej, bardziej kolorowo, tylko jemu/jej życie same kłody pod nogi wali…
Trujca ponadto lubi bez skrupułów plotkować o innych i na dłuższą metę nie sprawdza się jako wspierające towarzystwo, z którym możesz budować relacje na zasadzie dobrej dla obu stron wymiany energii.
W zależności od twojego poziomu świadomości możesz oczywiście zastosować empatyczne słuchanie i praktykować na trujcy współczucie, ale zasadniczo współczuciem należy otaczać wszystkich, nie pomijając siebie, więc jeśli nie masz tych paru godzin czasu na zbyciu, by dać je sobie zatruć, postaraj się jak najszybciej ewakuować…
Trujca żyje z pozycji ofiary i nie wie, że magia jest wszędzie tam, gdzie się ją widzi i tworzy. Dla trujcy nie ma bowiem czegoś takiego jak magia, jest tylko szara proza życia. Takie podejście jest dla trujcy bardzo wygodne, bo brak magii/radości/powodzenia w życiu zawsze można zwalić na innych bez potrzeby podejmowania decyzji, by zmienić WŁASNE nastawienie.
Kto jest typowym trujcą w Twoim życiu?\
Gdzie go/ją/ich najczęściej spotykasz?
Jak sobie z nimi radzisz? / Jak chciał(a)byś sobie z mimi radzić? A może już Ci się to udało?
Czego uczą cię kontakty z trujcami?
Czy, kiedy i w jakich sytuacjach sam/-a masz tendencje do stawania się trujcą?
Daj znać w komentarzach, jeśli chcesz się z nami podzielić czymś ważnym dla Ciebie.
Jeśli masz pytania, też wrzuć je w komentarzach.
Masz znajomych, którym #rokkochaniasiebie może się przydać?
Opowiedz im o tym projekcie terapeutyczno-rozwojowym #rokkochaniasiebie i zaproś ich do grupy “Chwila na Oddech – Rozwój i Radość Życia”
#całapolskakochasiebie #rokkochaniasiebie #maszmoc #daszradę
Uwaga: ten projekt nie jest psychoterapią indywidualną. Może Ci wiele pomóc, pewne sprawy sobie pooglądasz i rozwiążesz, natomiast trudniejsze osobiste tematy mogą wymagać wizyt u psychoterapeuty.
Nazwa projektu, teksty zadań terapeutyczno-rozwojowych oraz treść transmisji na żywo podlega prawu autorskiemu Copyright: Katarzyna Weiss.
Jeśli udostępniasz coś poza grupą, oznacz to proszę hasztagiem #rokkochaniasiebie oraz podaj źródło czyli naszą grupę Chwila na Oddech – Rozwój i Radość Życia i/lub stronę Chwila na Oddech z Kasią Weiss
Z góry i z dołu dziękuję!
Przeczytaj także: Czego brakuje na Twojej mapie?