Co może pomóc ci przetrwać trudne i stresujące chwile w domu, w pracy, na co dzień?
Trzy drobiazgi do zastosowania tu i teraz, w zasadzie bezkosztowo i w pełni eko, i do stosowania REGULARNIE, bo wtedy naprawdę troszczysz się o siebie:
Oddech – świadomy, z przepony, czyli okolicy brzucha, jeden, a najlepiej przynajmniej trzy – to okazja, by ponownie połączyć ciało i umysł, by przywrócić równowagę tu i teraz. Oddychasz z pełną świadomością tego, że oddychasz i z zaciekawieniem, gdzie i jak ten oddech rozchodzi się w ciele. Ten rodzaj oddechu dotlenia i reguluje nas od środka.
Uśmiech – nawet do samej/-ego siebie, gdy nikogo nie ma w pobliżu. Nawet gdy akurat nie jest ci do śmiechu, już samo ułożenie mięśni twarzy w uśmiech i utrzymanie przez tak długo jak chcesz/potrzebujesz, skutecznie pomaga poprawić nastrój. Stąd łagodny pół-uśmiech polecany jest w trakcie medytacji przez mistrzów Zen i nie tylko.
Miłe wspomnienia i ich przywoływanie w pamięci to naturalne wyzwalacze uśmiechu
Kontakt z naturą: spacer, patrzenie na drzewo, powąchanie kwiatka, pozbieranie liście, potrzymanie liścia w łapce, przestrzeń, wdychanie energii parku, lasu, pola, ogrodu, skwerku, cokolwiek tam masz pod ręką, świadome zwolnienie tempa, gdy jesteś w kontakcie z naturą. Wchłanianie piękna, które jest wokół ciebie i celebrowanie tego kontaktu, wydłużając go jeśli masz taką możliwość.
Zadanie na dziś dla Ciebie:
Co z tego, co powyżej możesz zastosować od razu tu i teraz?
Jakie są Twoje sprawdzone sposoby na utrzymywanie zdrowia psychicznego?
Daj znać w komentarzach, jeśli chcesz się z nami podzielić czymś ważnym dla Ciebie.
Jeśli masz pytania, też wrzuć je w komentarzach.
Masz znajomych, którym #rokkochaniasiebie może się przydać?
Opowiedz im o tym projekcie terapeutyczno-rozwojowym #rokkochaniasiebie i zaproś ich do grupy “Chwila na Oddech – Rozwój i Radość Życia”
#całapolskakochasiebie #rokkochaniasiebie #maszmoc #daszradę
Uwaga: ten projekt nie jest psychoterapią indywidualną. Może Ci wiele pomóc, pewne sprawy sobie pooglądasz i rozwiążesz, natomiast trudniejsze osobiste tematy mogą wymagać wizyt u psychoterapeuty.
Nazwa projektu, teksty zadań terapeutyczno-rozwojowych oraz treść transmisji na żywo podlega prawu autorskiemu Copyright: Katarzyna Weiss.
Jeśli udostępniasz coś poza grupą, oznacz to proszę hasztagiem #rokkochaniasiebie oraz podaj źródło czyli naszą grupę Chwila na Oddech – Rozwój i Radość Życia i/lub stronę Chwila na Oddech z Kasią Weiss
Z góry i z dołu dziękuję!
Przeczytaj także: Trujca swoje wie…