Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego | Tydzień 37 | Rok Kochania Siebie

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

 

 

Dziś Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego!

 

Co może pomóc ci przetrwać trudne i stresujące chwile w domu, w pracy, na co dzień?

 

Trzy drobiazgi do zastosowania tu i teraz, w zasadzie bezkosztowo i w pełni eko, i do stosowania REGULARNIE, bo wtedy naprawdę troszczysz się o siebie:

 

Oddech – świadomy, z przepony, czyli okolicy brzucha, jeden, a najlepiej przynajmniej trzy – to okazja, by ponownie połączyć ciało i umysł, by przywrócić równowagę tu i teraz. Oddychasz z pełną świadomością tego, że oddychasz i z zaciekawieniem, gdzie i jak ten oddech rozchodzi się w ciele. Ten rodzaj oddechu dotlenia i reguluje nas od środka.

 

Uśmiech – nawet do samej/-ego siebie, gdy nikogo nie ma w pobliżu. Nawet gdy akurat nie jest ci do śmiechu, już samo ułożenie mięśni twarzy w uśmiech i utrzymanie przez tak długo jak chcesz/potrzebujesz, skutecznie pomaga poprawić nastrój. Stąd łagodny pół-uśmiech polecany jest w trakcie medytacji przez mistrzów Zen i nie tylko.

 

Miłe wspomnienia i ich przywoływanie w pamięci to naturalne wyzwalacze uśmiechu

 

Kontakt z naturą: spacer, patrzenie na drzewo, powąchanie kwiatka, pozbieranie liście, potrzymanie liścia w łapce, przestrzeń, wdychanie energii parku, lasu, pola, ogrodu, skwerku, cokolwiek tam masz pod ręką, świadome zwolnienie tempa, gdy jesteś w kontakcie z naturą. Wchłanianie piękna, które jest wokół ciebie i celebrowanie tego kontaktu, wydłużając go jeśli masz taką możliwość.

 

 

Tydzień 37

 

 

Zadanie na dziś dla Ciebie:

 

Co z tego, co powyżej możesz zastosować od razu tu i teraz?

Jakie są Twoje sprawdzone sposoby na utrzymywanie zdrowia psychicznego?

 

 

 

Powodzenia z zadaniem.

Daj znać w komentarzach, jeśli chcesz się z nami podzielić czymś ważnym dla Ciebie.
Jeśli masz pytania, też wrzuć je w komentarzach.
Masz znajomych, którym #rokkochaniasiebie może się przydać?

Opowiedz im o tym projekcie terapeutyczno-rozwojowym #rokkochaniasiebie i zaproś ich do grupy  “Chwila na Oddech – Rozwój i Radość Życia”

 

#całapolskakochasiebie #rokkochaniasiebie #maszmoc #daszradę

Uwaga: ten projekt nie jest psychoterapią indywidualną. Może Ci wiele pomóc, pewne sprawy sobie pooglądasz i rozwiążesz, natomiast trudniejsze osobiste tematy mogą wymagać wizyt u psychoterapeuty.

Nazwa projektu, teksty zadań terapeutyczno-rozwojowych oraz treść transmisji na żywo podlega prawu autorskiemu Copyright: Katarzyna Weiss.

Jeśli udostępniasz coś poza grupą, oznacz to proszę hasztagiem #rokkochaniasiebie oraz podaj źródło czyli naszą grupę Chwila na Oddech – Rozwój i Radość Życia i/lub stronę Chwila na Oddech z Kasią Weiss

Z góry i z dołu dziękuję!

 

 

Przeczytaj także: Trujca swoje wie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij