Spacer z mindfulness – praktyka medytacji uważności w ruchu

Chcesz się zrelaksować i odstresować przy minfulness – praktyce uważności, w pięknym miejscu?

Dołącz do grupowej praktyki uważności w ruchu – spacer w Lusowie i nad jeziorem Lusowskim. Nie trzeba mieć żadnego wcześniejszego przygotowania. Spacer jest darmowy (FREE) :)

Kiedy:
Poniedziałek, 19/09/2016 godz. 18:00 – 19.15/19.30. Spotykamy się na skwerku z ławkami przed kościołem, postaraj się dotrzeć 5-10 minut wcześniej. Ruszamy o 18.00.
Uwaga: w razie deszczu praktyka uważności na siedząco odbędzie się w Lingwest Ośrodek Nauczania Języków Obcych w Tarnowie Podgórnym, dojazd z mapką znajdziesz tutaj:  www.lingwest.com

Zgłoszenia mailem z podaniem liczby osób: kasiaweiss53@gmail.com

Tak było poprzednim razem: https://mindfulcultures.pl/pierwszy-spacer-mindfulness-praktyka-uwaznosci-nami-walking-meditation/

Przyjdź sam/-a lub zabierz ze sobą osobę towarzyszącą dowolnej płci :) Jeśli znasz osoby, które chcą się odstresować i zrelaksować w miłym towarzystwie, podziel się z nimi tym wydarzeniem, bo na pewno będą Ci wdzięczni za inspirację :)

Czym jest uważność (mindfulness)

Uważność to uczenie się, jak bezpośrednio się odnosić do własnego życia. Ponieważ dotyczy twojego, a nie cudzego życia, nikt nie może tego zrobić za ciebie ani też powiedzieć Ci dokładnie, jak tego dokonać. Na szczęście nie jest to coś, co musisz zdobyć lub przyswoić. Masz to już w sobie; to po prostu kwestia bycia obecnym. Szczerze mówiąc, już w tej chwili, gdy zauważasz, że jesteś nieobecny, stajesz się obecny. W chwili, gdy dostrzegasz, że znalazłeś się w pułapce własnych myśli, zyskujesz wolność, by z tej pułapki się wydostać.
Uważność to sposób życia, który można praktykować na dwa sposoby: formalnie i nieformalnie. Formalne praktykowanie oznacza, że codziennie przeznacza się jakiś czas na to, by celowo usiąść, stanąć lub się położyć i skoncentrować na oddechu, wrażeniach płynących z ciała, dźwiękach, informacjach z innych zmysłów albo na myślach i emocjach. Praktykowanie nieformalne polega na wprowadzaniu uważnej świadomości do codziennych czynności, takich jak jedzenie, ćwiczenia, obowiązki domowe, kontakty z innymi, a więc do każdego działania: w pracy, w domu czy gdziekolwiek się znajdujesz.”

(Fragment książki  Uważność. Trening redukcji stresu metodą mindfulness, autorstwa Boba Stahla i Elisha Goldsteina)

Pozdrawiam,
Kasia Weiss
www.mindfulcultures.pl & www.mindfulcultures.com

Kolejna grupa stacjonarna cyklu Chwila na Oddech – Rozwojowe Grupy dla Kobiet rusza już 11 października – więcej info tutaj.

Polub stronę na FB: Chwila na Oddech – Komunikacja 50 na 50 i coaching na bazie mindfulness
Panie zapraszam tutaj: Chwila na Oddech – Rozwojowe Grupy dla Kobiet
Pobierz darmowy PDF ze wskazówkami na temat lepszej komunikacji na bazie mindfulness (Komunikacja 50 na 50) – tutaj.

Udostępnij znajomym wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1106145452805665/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij