Poczuj wdzięczność | Tydzień 28 | Rok Kochania Siebie

Poczuj wdzięczność

‘Pewnego mężczyznę poproszono o pomalowanie łodzi. Ten przyniósł swoją farbę i pędzle, i zaczął malować łódź na jasnoczerwony kolor, tak jak poprosił go właściciel. Podczas malowania zauważył małą dziurę w kadłubie i po cichu naprawił ją. Kiedy skończył malować, otrzymał pieniądze i wyszedł.

 

Tydzień 28 – Zadanie

 

Następnego dnia właściciel łodzi przyszedł do malarza i podarował mu ładny czek, znacznie wyższy niż zapłata za malowanie. Malarz był zaskoczony i powiedział:

„Już zapłaciłeś mi za pomalowanie łodzi!”

„Ale to nie jest za malowanie. To za naprawę dziury w łodzi.”\

„Acha! Ale to była tak drobna sprawa. Z pewnością nie warto płacić mi tak dużej kwoty za coś tak nieznacznego.”

„Mój drogi przyjacielu, nie rozumiesz.”

Pozwól, że powiem ci, co się stało: „Kiedy poprosiłem cię o pomalowanie łodzi, zapomniałem wspomnieć o dziurze. Kiedy łódź wyschła, moje dzieci wzięły łódkę i udały się na wyprawę wędkarską. Nie wiedzieli, że jest dziura. Nie było mnie wtedy w domu. Kiedy wróciłem i zauważyłem, że zabrali łódź, byłem zdesperowany, ponieważ przypomniałem sobie, że łódź ma dziurę. Wyobraźcie sobie moją ulgę i radość, gdy zobaczyłem, jak cali i zdrowi wracają z połowu. Potem obejrzałem łódź i odkryłem, że naprawiłeś dziurę! Widzisz teraz, co zrobiłeś? Uratowałeś życie moim dzieciom! Nie mam wystarczających pieniędzy, aby zapłacić ten „mały” dobry uczynek.’

 

Bez względu na to, kto, kiedy i jak, nadal pomagaj, wspieraj, wycieraj łzy, słuchaj uważnie i naprawiaj wszystkie „przecieki”, na które się natkniesz.

 

Nigdy nie wiadomo, kiedy ktoś nas potrzebuje, lub kiedy Bóg/wszechświat/wyższa inteligencja ma dla nas przyjemną niespodziankę, aby każdy z nas mógł stać się dla kogoś kimś pomocnym i ważnym.

Na twojej życiowej drodze być może już naprawiłeś liczne „dziury w łodzi” dla kilku osób, nie zdając sobie sprawy z liczby ocalonych żyć. Zrób różnicę. Bądź lepszy. Dodaj coś od siebie i zawsze zrób troszkę więcej!

Zastanów się, czy ktoś kiedyś zrobił coś takiego dla Ciebie? Jak skorzystałeś/-aś?

 

Przypomnij sobie i poczuj wdzięczność jeszcze raz – z pełną świadomością i radością w sercu. Możesz sobie tę sytuację/-e ponownie zwizualizować i ucieszyć się nią/nimi.

 

Pamiętaj, że Twoje umiejętności, wiedza, kompetencje, radość życia, świadomość, i inne zasoby osobiste i/lub finansowe to nie wszystko. W każdej sytuacji, gdy jest okazja (i gdy czujesz, że możesz) zrobić odrobinkę więcej, daj sobie na to przestrzeń. Potraktuj to jako prezent dla świata. Zadawaj sobie regularnie pytanie: Czego świat dziś ode mnie potrzebuje? Co mogę dołożyć od siebie, z serca?

Co w tym tygodniu możesz wzmocnić/polepszyć/ubarwić/uprzyjemnić/naprawić swoim dodatkowym działaniem/słowem/uśmiechem/cierpliwym wysłuchaniem/okazaniem zrozumienia itp. itd.?

Co pomoże Ci zrobić z tego nowy nawyk?

Przyjemnego eksplorowania

 

 

 

 

 

Powodzenia z zadaniem.

Daj znać w komentarzach, jeśli chcesz się z nami podzielić czymś ważnym dla Ciebie.
Jeśli masz pytania, też wrzuć je w komentarzach.
Masz znajomych, którym #rokkochaniasiebie może się przydać?

Opowiedz im o tym projekcie terapeutyczno-rozwojowym #rokkochaniasiebie i zaproś ich do grupy  “Chwila na Oddech – Rozwój i Radość Życia”

 

#całapolskakochasiebie #rokkochaniasiebie #maszmoc #daszradę

Uwaga: ten projekt nie jest psychoterapią indywidualną. Może Ci wiele pomóc, pewne sprawy sobie pooglądasz i rozwiążesz, natomiast trudniejsze osobiste tematy mogą wymagać wizyt u psychoterapeuty.

Nazwa projektu, teksty zadań terapeutyczno-rozwojowych oraz treść transmisji na żywo podlega prawu autorskiemu Copyright: Katarzyna Weiss.

Jeśli udostępniasz coś poza grupą, oznacz to proszę hasztagiem #rokkochaniasiebie oraz podaj źródło czyli naszą grupę Chwila na Oddech – Rozwój i Radość Życia i/lub stronę Chwila na Oddech z Kasią Weiss

Z góry i z dołu dziękuję!

 

 

 

Przeczytaj także: Wstyd – jak sobie z nim radzić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij