Pobłogosław siebie i innych | Tydzień 14 | Rok Kochania Siebie

Pobłogosław siebie i innych

Zadanie przygotowała gościnnie Marta Szmania-Deierling w ramach projektu #rokkochaniasiebie.

 

Czytałam niedawno książkę „Rusz z miejsca” P. Chodron i treść jednego z rozdziałów przypomniała mi o ćwiczeniu, które kiedyś miałam zwyczaj robić. Pomyślałam, że będzie ono ciekawą praktyką w ramach akcji #rokkochaniasiebie, więc chcę je nam zaproponować ten tydzień praktykowania miłości do siebie

 

Tydzień 14 – Zadanie

To ćwiczenie ma dwie części:

1. Każdego dnia rano (najlepiej jeszcze przed wyjściem z łóżka) przymknij oczy, wyobraź sobie coś przyjemnego – wydarzenie, osobę, fragment filmu, cokolwiek, co ostatnio wywołało na Twojej twarzy uśmiech i z tym uśmiechem na twarzy i w sercu powiedz (najlepiej na głos) „miłością i światłem Stwórcy błogosławię siebie”.

Domyślam się, że takie zdanie może brzmieć obco i wręcz dziwnie, ale mamy #rokkochaniasiebie, więc nie masz nic dostarczenia – spróbuj.

2. W ciągu dnia zatrzymaj się na chwilę (może stojąc na czerwonym świetle, odpływając na zebraniu myślami, podczas mycia zębów, etc.) i pomyśl o kimś Ci bliskim lub nawet wybierz nieznaną Ci osobę mijającą Cię na chodniku i wyślij w jej kierunku to zdanie: „Miłością i światłem Stwórcy błogosławię Ciebie.”

Jeśli wolisz słowo „Stwórca” zamienić na inne, zrób to. W tej praktyce nie słowa są istotne, lecz intencja. Wypowiadając te zdania pomyśl, że zarażasz siebie i osoby ze swojego otoczenia bardzo pozytywną, leczącą energią. Takiej pandemii nam teraz potrzeba. Zarażajmy siebie wsparciem i miłością – nawet po cichu, w myślach.

 

Powodzenia z zadaniem.

Daj znać w komentarzach, jeśli chcesz się z nami podzielić czymś ważnym dla Ciebie.
Jeśli masz pytania, też wrzuć je w komentarzach.
Masz znajomych, którym #rokkochaniasiebie może się przydać?

Opowiedz im o tym projekcie terapeutyczno-rozwojowym #rokkochaniasiebie i zaproś ich do grupy “Chwila na Oddech – Rozwój i Radość Życia”

#całapolskakochasiebie #rokkochaniasiebie #maszmoc #daszradę

Uwaga: ten projekt nie jest psychoterapią indywidualną. Może Ci wiele pomóc, pewne sprawy sobie pooglądasz i rozwiążesz, natomiast trudniejsze osobiste tematy mogą wymagać wizyt u psychoterapeuty.

Nazwa projektu, teksty zadań terapeutyczno-rozwojowych oraz treść transmisji na żywo podlega prawu autorskiemu Copyright: Katarzyna Weiss.

Jeśli udostępniasz coś poza grupą, oznacz to proszę hasztagiem #rokkochaniasiebie oraz podaj źródło czyli naszą grupę Chwila na Oddech – Rozwój i Radość Życia i/lub stronę Chwila na Oddech z Kasią Weiss

Z góry i z dołu dziękuję!

 

 

Przeczytaj także: Oswajanie obaw i lęków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij