Nie zostawiaj nic na specjalne okazje – 25 pomysłów na celebrowanie życia

www.mindfulcultures.pl

Jeśli chcesz być otwarty/-a na to, co przynosi Ci życie, nie zostawiaj nic na specjalne okazje. Twórz własne okazje i rocznice, celebruj to, że żyjesz i że masz z kim świętować.

Jak często zdarza Ci się odkładać przyjemności i to, co sprawia ci radość na później? Jak często okazuje się, że jest już za późno, by celebrować, bo co ludzie powiedzą…, bo w moim wieku…, bo bliskie Ci osoby wyjechały lub odeszły, bo fason czy kolor tej trzymanej na specjalne okazje bluzki wyszedł z mody, bo przybyło  kilogramów i już  w coś nie wchodzisz, bo dzieci są jeszcze za małe, bo masz za dużo pracy, bo nie wypada, bo jeszcze za wcześnie albo za późno….

Życie toczy się, gdy jesteśmy zajęci robieniem innych planów /John Lennon/

Oto 25 pomysłów na celebrowanie życia na codzień – nie zostawiaj nic na specjalne okazje, bo czas płynie szybciej niż myślisz, a zatem:

1. Delektuj się chwilą, doceń fakt, że żyjesz i masz wpływ na wiele ważnych dla Ciebie spraw. 

2. Ćwicz bycie tu i teraz dokładnie tam, gdzie jesteś, ciałem i duchem w tym samym miejscu.

3. Oddychaj świadomie, czując jak powietrze wypełnia Twoje ciało i naucz się oddychać przeponowo, aby w każdej sytuacji dac radę wrócić do równowagi.

4. Załóż najlepszą sukienkę lub najlepszą koszulę, wtedy gdy masz na to ochotę.

5. Kup ulubione kwiaty, wstaw je do wazonu i wchłaniaj ich piękno.
Otwórz wreszcie to wino, które kupiłeś kilka lat temu.

6. Zadzwoń do tej osoby, o której nie możesz przestać myśleć i sprawdź, co się wydarzy. Nie dowiesz się, jeśli nie spróbujesz – nie bój się odrzucenia – to część procesu edukacji zwanego życiem, a trwanie w iluzji to kurczowe czepianie się własnych myśli i oczekiwań, a nie prawdziwe życie.

7. Powiedz bliskim, że są dla Ciebie ważni i znajdź powód do szczerego podziękowania im za coś, co dla Ciebie robią lub co wnoszą do Twojego życia – szczere pochwały przynoszą radość obu stronom.

8. Odwiedź kogoś, kogo dawno nie widziałeś.

9. Odwiedź kogoś, kto właśnie jest chory i spraw mu/jej niespodziankę przynosząc coś dobrego do schrupania lub poczytania.

10. Zadzwoń do znajomego lub przyjaciółki, i powiedz im, jak bardzo ich cenisz za to, że są w Twoim życiu.

11. Zjedz to ciastko, na które masz ochotę.

12. Podziękuj swojemu Aniołowi Stróżowi/wszechświatowi/uniwersalnej energii, że tak dobrze się Tobą opiekuje i zrób coś fajnego dla innej osoby, by okazać wdzięczność.

13. Idź na spacer w pięknym miejscu.

14. Codziennie znajdź kogoś, komu możesz powiedzieć szczery komplement, bo dostrzegasz w tej osobie coś fajnego tu i teraz.

15. Potańcz gotując zupę przy piosenkach, które lubisz. W ruchu podążaj za tym, czego chce Twoje ciało, kiwaj się, machaj rękami, podskakuj i chłoń endorfiny!

16. Zrób sobie pyszne śniadanko i zjedz je w spokoju ciesząc się jego smakiem.

17. Powygłupiaj się z dzieckiem, poskacz, poturlaj się po dywanie, pobaw się w “Siała baba mak” ciesząc się wspólnie ruchem i rytmem wspolnego skakania.

18. Wysłuchaj kogoś, kto bardzo potrzebuje wysłuchania – zaoferuj tej osobie swój czas, nie oczekując nic w zamian, nie krytykując, nie przerywając i nie oceniając jej w żaden sposób.

19. Sprawdź jak to jest, gdy nic nie robisz – zauważ swoje myśli i odczucia w ciele, i pozwól sobie na myślenie o niebieskich migdałach i marzeniach – nic tak nie uruchamia Twojej wewnętrznej kreatywności, jak przywolenie sobie na trochę nicnierobienia.

20. Wyślij pieniądze na wybrany cel charytatywny już teraz, tyle ile możesz, nie czekając aż uzbiera się pokaźna kwota. Po prostu wyślij ponownie w kolejnym miesiącu, z wdzięcznością i radością, że Cię na to stać!

21. Zapytaj siebie, co jeszcze chce być zrobione, by celebrować Twoje życie z ludźmi, którzy Cię otaczają.

22. Zrób listę tego, czego chcesz spróbować i co chcesz przeżyć w ciągu tego roku.

23. Zrób listę wszystkich rzeczy, które poprawiają Ci nastrój.

24. Zrób listę przeżyć i przyjemności dla Twojego Wewnętrznego Dziecka, zwłaszcza jeśli nie miało okazji doświadczyć ich w prawdziwym dzieciństwie.

25. Zaglądaj często do swoich list i korzystaj z każdej okazji, by co tydzień coś z nich zrealizować. Nie zostawiaj nic na specjalne okazje, bo sam fakt, że żyjesz jest już specjalną okazją! 

Życzę Ci dobrej świadomej komunikacji ze sobą samym przede wszystkim oraz dostrzegania magii i życzliwości na codzień :)

Podobał Ci się ten artykuł? Dodaj swój komentarz w dole strony. 

—> Zostańmy w kontakcie! Dołącz do mojego newslettera (wysyłka rzadko, ale inspirująco!) i odbierz

„7 zasad skutecznej komunikacji na bazie autentyczności – KOMUNIKACJA 50 na 50”

Lubisz oglądać nagrania? Sprawdź moją inspirację dla Ciebie tutaj

 

Pozdrawiam ciepło,

Kasia Weiss

20160822_201106_1_bestshot

 

19 Comments

 1. Healthy Style pisze:

  Wszystko to jest kwintesencją slow life, czyli świadomego celebrowania życia :) Niestety nadal mało tego w dzisiejszym zabieganym świecie.

 2. Lifestylerka pisze:

  Kasiu, zgadzam się w 100% z tym co napisałaś! Żyjmy teraz, nie zostawiajmy nic na deser. Kiedy przyjdzie mi ochota na coś, to staram sie tego nie odkładać, tylko realizować jak najszybciej.

 3. Podpisuję się pod wszystkim :)! Dopisałabym tylko, “izoluj się od ludzi toksycznych i mało- wartościowych znajomości czy “przyjaźni”.
  Ale właściwie, na Twojej liście są same “szklanki do połowy pełne” i tak zostawmy ;)
  Punkt 4 jest tak prosty i genialny. Można rozszerzyć na wiele rzeczy. Jak często coś “oszczędzamy”, czy “zostawimy na specjalne okazje”! :)

 4. Robiłam tak kiedyś – najlepsze ubrania, najlepsze desery i ulubione restauracje na specjalne okazje :). Jakie to było głupie :D.

 5. Naprawdę warto – bo wszystkie nasze doświadczenia i przeżycia (bardziej niż rzeczy) mają wpływ na jakość naszego życia. To, co dla nas ważne zdecydowanie warto realizować w najbliższym możliwym dla nas terminie :)

 6. Fajnie, że teraz widzisz to inaczej :) Gratuluję! :)

 7. Dzięki za ciepłe slowa :) Tak, co do tego ‘oszczędzania na specjalne okazje’ – jak często potem coś wyrzucamy, pozbywamy się itd., bo to coś nie doczekało tej jedynej specjalnej okazji…. A za każdym razem, gdy wcześniej chcieliśmy z tego skorzystać uruchamiał się wewnętrzny Blokujący mówiąc… O nie, nie, zostaw, to nie wypada, itd. Dobrze jest temu naszemu wewnętrznemu Blokującemu powiedzieć – “Dzięki kochany/kochana, za opinię, widzę, że naprawdę się o mnie troszczysz, ale pozwól, że zrobię tak, jak chcę ;) ;) I ZROBIĆ :)

 8. Praktykując slow life, świadome celebrowanie życia (które przekłada się także na nasze relacje z ludźmi), uważność i dbanie o siebie także od wewnątrz tworzymy lepszy świat i emanujemy zupełnie inną energią :) A najlepsze jest to, że nigdy nie wiemy, dla kogo i kiedy staniemy się inspiracją :)

 9. Genialny post! Kiedyś odkładałam wszystko na specjalne okazje, ale któregoś dnia uświadomiłam sobie, że takie specjalne okazje są każdego dnia :) Czerpię 100% z kazdej chwili i wreszcie jestem szczęśliwa :)

 10. Maria Pabich pisze:

  Fajna lista, ale przecież dużo z tych rzeczy już robimy, tylko nie dostrzegamy tego jako coś ważnego i nie potrafimy się z tego cieszyć. Np. takie śniadanie, myślę, że wystarczy zmienić sposób myślenia o nim, a nie same składniki posiłku.

 11. Świeże kwiaty to mój #1. Z nimi pracuje się lepiej, dzień jest jaśniejszy a w głowie więcej lepszych myśli.

 12. Krzysztof Kubik pisze:

  Zgadza się, dobrze napisane. Dziekuję za ten wpis. Pozytywnych myśli nigdy dość. To jak z tą zasadowością i kwasowością. Zakwasić da się szybko, ale zasadowić nie sposób. ;)
  Pozdrawiam,
  Krzysztof
  http://www.naturawkadrze.pl/

 13. Aleksandra Bernatek pisze:

  Ucieszyłam się, że część z tych rzeczy (jak tańczenie przy gotowaniu zupy :D) już gości w moim życiu. Żyjemy tu i teraz – i to najcenniejsza rzecz, jaką mamy, więc czemu jej nie celebrować?
  Pozdrawiam!
  przeliterowana.blogspot.com

 14. Super – fajnie, że część z tego już robisz, celebruj! :) I inspiruj innych swoim przykładem, bo to najlepszy sposób, by ich zaprosić do zmian, których moga potrzebować! :) Powodzenia i dużo radości! :)

 15. Zdecydowanie! :) Dziękuję, że zabrałeś glos w tej kwestii! Dobrego dnia! :) Pozdrawiam, Kasia

 16. Ja też uwielbiam, nawet czasem tylko jeden kwiatek w ulubionym energetyzującym kolorze robi mega różnicę i świetnie wpływa na samopoczucie! :) Pozdrawiam :)

 17. Tak, to częsty problem w naszym kraju – automatyczne ustawienie na dostrzeganie tego, co nie wychodzi, zamiast cieszyć się tym, co już działa! Czas to zmienić. Dziękuję za cenny komentarz! :) Pozdrawiam

 18. Bardzo się cieszę i trzymam kciuki za utrzymanie tej sytuacji :) Celebruj i korzystaj, przy okazji inspirując innych! Powodzenia! :)

 19. Wszyscy jestesmy wielcy, tylko nie wszyscy jeszcze jestesmy w odpowiednim mindset, aby ta wielkosc osiagac! Pozdrawiam, Daria x

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij