Muzyka na ukojenie | Tydzień 18 | Rok Kochania Siebie

Muzyka na ukojenie

Zadanie przygotowała gościnnie Marta Szmania-Deierling w ramach projektu #rokkochaniasiebie.

 

Oglądaliście kiedyś serial “Ally McBeal”? Mnie do tej pory rozczula wspomnienie roztrzepanej ekscentrycznej pani adwokat A jak się ten wątek ma do naszego projektu #rokkochaniasiebie? Ano tak, że w tym lekkodusznym serialu (jak pewnie w weilu innych) znalazł się wątek duchowy. Ale wymyśliłam, co?

Już tłumaczę: główna bohaterka, Ally, miała ciekawy rytuał. Zawsze, gdy czymś się martwiła, albo gdy chciała coś uczcić włączała muzykę, która do niej “przemawiała” i śpiewała i tańczyła, żeby dać ujście emocjom. Nazywała to swoją “piosenką przewodnią”. Pomyślałam, że to wspaniały pomysł na ćwiczenie dla nas, bo muzyka leczy nie tylko obyczaje, ale i dusze.

 

Tydzień 18 – Zadanie

Opis ćwiczenia:
Wybierz piosenkę, która Cię energetyzuje, porusza lub w inny sposób do Ciebie “przemawia”. Znajdź czas i przestrzeń i przynajmniej raz dziennie, aby jej posłuchać (solo lub z innymi). Włącz “piosenkę przewodnią” i poruszaj się, pośpiewaj w jej rytmie. Naciesz się nią, pozwól jej wpływać na Twoje emocje i ciało. Sprawdź, jak to jest tańczyć do niej, słuchać jej na głos. Być tylko z nią przez te kilka minut.
Mnie muzyka zawsze energetyzuje i ładuje mi baterie lepiej niż kawa Mam nadzieję, że to doświadczenie będzie dla Was pozytywne i będzie Wam wsparciem w tym tygodniu.
#kochamsiebie, więc daję sobie moc muzyki.

 

Powodzenia z zadaniem.

Daj znać w komentarzach, jeśli chcesz się z nami podzielić czymś ważnym dla Ciebie.
Jeśli masz pytania, też wrzuć je w komentarzach.
Masz znajomych, którym #rokkochaniasiebie może się przydać?

Opowiedz im o tym projekcie terapeutyczno-rozwojowym #rokkochaniasiebie i zaproś ich do grupy  “Chwila na Oddech – Rozwój i Radość Życia”

 

#całapolskakochasiebie #rokkochaniasiebie #maszmoc #daszradę

Uwaga: ten projekt nie jest psychoterapią indywidualną. Może Ci wiele pomóc, pewne sprawy sobie pooglądasz i rozwiążesz, natomiast trudniejsze osobiste tematy mogą wymagać wizyt u psychoterapeuty.

Nazwa projektu, teksty zadań terapeutyczno-rozwojowych oraz treść transmisji na żywo podlega prawu autorskiemu Copyright: Katarzyna Weiss.

Jeśli udostępniasz coś poza grupą, oznacz to proszę hasztagiem #rokkochaniasiebie2021 oraz podaj źródło czyli naszą grupę Chwila na Oddech – Rozwój i Radość Życia i/lub stronę Chwila na Oddech z Kasią Weiss

Z góry i z dołu dziękuję!

 

 

 

Przeczytaj także: Wysłuchaj własnego ciała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij