Do wyboru: coaching w opcji SESJE INDYWIDUALNE na miejscu lub przez Skype’a lub inny komunikator, po polsku lub po angielsku,  

lub warsztaty grupowe

PROJEKT AUTORSKI „RODZIC W CENTRUM UWAGI”

Zostając rodzicami zaczynamy skupiać uwagę na nowym członku rodziny jednocześnie wykonując nasz pozostałe życiowe role pracownika, męża, żony, członka rodziny, kolegi, przyjaciela, konsultanta i wiele innych. Nasz świadomy rozwój wewnętrzny często staje w miejscu, bo dzień jest po prostu za krótki i zbyt dobrze znamy uczucie ciągłego żonglowania czasem.

Nasze potrzeby i nasze osobiste priorytety spychamy na koniec kolejki. Tymczasem życie mija, dzieci dorastają a my nadal żyjemy według prawd i przekonań wyniesionych z domu i ze szkoły, mimo że często są one już zdezaktualizowe, a niektóre z nich dawno przestały być dla nas wspierające, jeśli w ogóle kiedykolwiek były…

Tymczasem szczęśliwe dziecko to w dużej mierze zasługa szczęśliwego i spełnionego rodzica, który przekazuje mu konkretne wzorce – komunikację bez przemocy, reagowanie na to co, się dzieje z pozycji spokoju, ugruntowaną pewność siebie, wiarę we własne możliwości, umiejętność doceniania tego, co jest TU i TERAZ w twoim życiu, znajomość własnych granic, zrozumienie i tolerancję dla pojawiających się trudności własnych i życiowych oraz umiejętność radzenia sobie z nimi.

Proponujemy dwa warsztaty grupowe jako projekt indywidualny lub jako początek cyklu (np. co miesiąc) dla twojego stowarzyszenia, firmy lub organizacji:
„Mama w centrum uwagi czyli co TY tutaj robisz?”

Być mamą to dla jednych błogosławieństwo, dla innych sporo trudności, dla jeszcze innych ciągłe balansowanie na krawędzi czasu, zdrowego rozsądku i licznych emocji. W trakcie naszego życia nikt nas nie uczy bycia matką, opieramy się zwykle na własnych doświadczeniach, przeczytanych książkach i rozmowach z rodziną i przyjaciółmi. Mamą można być na wiele sposobów i to, co działa u ciebie niekoniecznie będzie się sprawdzać u innych.

Model „Matki Polki” teoretycznie przeszedł już do lamusa, ale nadal może trzymać się mocno w kwestii przekonań i zachowań, które wyniosłyśmy z kultury naszych rodzin. Do tego dochodzą różne rodzaje presji społecznej, stereotyp matki, która ‘daje radę’ pracując na dwa etaty itp. plus opinie innych mam, babć i opiekunek na placu zabaw. To w co wierzysz może cię wspierać w byciu mamą lub może cię osłabiać i pozbawiać pozytywnej energii. A ponieważ osłabienie i brak energii jest ostatnią rzeczą, której potrzebuje matka, a zwłaszcza matka pracująca, przyjdź na wzmacniający warsztat rozwojowy dla MAM, którego celem jest:

• stworzenie przyjaznej przestrzeni do przyjrzenia się naszym dotychczasowym rolom życiowym, a zwłaszcza roli mamy i naszych przekonań na jej temat,
• otwarte i nieosądzające spojrzenie na to, co wnosimy do tej roli z własnego doświadczenia życiowego,
• przyjrzenie się przekonaniom, które już nam nie służą i stworzenie przestrzeni na zastąpienie ich nowym i bardziej przyjaznym podejściem
• sprawdzenie, jak mindfulness- praktyka uważności i świadome bycie Tu i Teraz może wesprzeć nas w codziennych wyzwaniach,
• rozwój otwartej, skutecznej i wspierającej komunikacji z samą sobą i z innymi

Metoda: projekt autorski na bazie Komunikacji 50 na 50, mindfulness – praktyki uważności, Zen Coachingu łączącej m.in. mindfulness z pracą z ciałem i współczesnym podejściem coachingowym, Porozumienia bez przemocy, Analizy Transakcyjnej i innych inspiracji autorki warsztatu. Warsztat jest zakończony relaksacją.

Załóż luźne wygodne ubranie. Przynieś ze sobą matę do leżenia i koc, skarpety antypoślizgowe i mała poduszka opcjonalnie :)

Polub stronę Kasi na FB: Chwila na Oddech – Coaching i praktyka uważności dla kobiet i rodziców

 

“Wewnętrzne dziecko i jego siła – radość i potrzeby w życiu rodzica”  

 Przytłoczeni codziennymi obowiązkami często spychamy nasze naturalne i najbardziej podstawowe potrzeby na dalszy plan lub zupełnie je ignorujemy.

Niekiedy podświadomie oczekujemy od innych, aby je spełniali nic im o tym nie mówiąc lub wysyłając tylko mało konkretne sygnały.

Tymczasem możliwa jest zmiania podejścia na takie, w którym jasno rozumiemy, że sami jesteśmy odpowiedzialni za realizację w naszym życiu tego, co nas uszczęśliwia i dodaje radości. Uzależnianie naszego szczęścia od tego, co zrobią lub nie zrobią inni zwyczajnie wysysa z nas energię i radość życia.

Ten warsztat jest dla ciebie, jeśli:

– chcesz nawiązać dobry kontakt z twoim wewnętrznym dzieckiem, które do tej pory udawało ci się skutecznie ignorować lub mocno zaniedbywać,

– chcesz zacząć lepiej traktować samą siebie/ samego siebie i wreszcie brać pod uwagę swoje NIENEGOCJOWALNE potrzeby

– masz skłonności do pracoholizmu itp., aby uniknąć myślenia o tym, co naprawdę dzieje się w twoim życiu Tu i Teraz, bo czujesz, że nie masz nad tym kontroli,

– rozumiesz, że zaspokajanie własnych potrzeb, które dają ci radość, nie jest egoizmem, lecz praktycznym dbaniem o utrzymanie dobrostanu w twoim ciele i umyśle – bo twoje szczęście i zadowolenie będzie z ciebie emanować i przekładać się na lepsze relacje w domu, w pracy, z przyjaciółmi,

– chcesz bardziej uczciwie i autentycznie komunikować się ze sobą i z innymi

Metoda: projekt autorski na bazie Komunikacji 50 na 50, mindfulness – praktyki uważności, Zen Coachingu łączącej m.in. mindfulness z  pracą z ciałem i współczesnym podejściem coachingowym, Porozumienia bez przemocy, Analizy Transakcyjnej i innych inspiracji autorki warsztatu. Warsztat jest zakończony relaksacją.

Załóż luźne wygodne ubranie. Przynieś ze sobą matę do leżenia i koc, skarpety antypoślizgowe i mała poduszka opcjonalnie :) 

Polub stronę Kasi na FB:  Chwila na Oddech – Coaching i praktyka uważności dla rodziców